Dřevo na topení: Široká nabídka kvalitního palivového dřeva

0
354

Po palivovém dřevo je velká poptávka. Vytápění dřevem je totiž finančně výhodně a nezatěžuje životní prostředí. Dřevo je vysoce výhřevné, v některých případech je také využíváno jako doplňkový zdroj tepla. Neváhejte a udělejte si dostatečné zásoby dřeva.

Dřevo na topení

Dřevo na topení je rozdělováno na základě různých parametrů. Jedním z nich je typ dřeva – měkké či tvrdé. Měkké dřevo rychle vzplane a je proto využíváno zejména na zátop či rychlé vytopení prostor. Oproti tomu tvrdé dřevo na topení hoří pomalu a umožňuje tak udržovat teplotu po dlouhou dobu. Oblíbenou volbou je tvrdé dřevo na topení štípané. Jde o praktické řešení, jak během zimy zajistit stálou příjemnou teplotu v domácnosti. Prodej palivového dřeva probíhá celoročně, kdykoliv si tak můžete udělat dostatečnou zásobu na zimu.

Palivové dřevo metrové

V nabídce najdete palivové dřevo metrové – měkké i tvrdé. Vybírat můžete také dle toho, zda chcete dřevo z listnatého či jehličnatého stromu. Metrové dřevo je vhodné k uskladnění, ideálně do suchého prostředí, například pod venkovní přístřešek. Pokud však nechcete metrové dřevo, můžete namísto toho zvolit štípané palivové dřevo. Dostupné je také krbové dřevo, jde o polínka, která jsou suchá a připravená k okamžitému topení, aniž by muselo rok schnout.

Tvrdé a měkké dřevo

Suché palivové dřevo je pro topení mnohem lepší než mokré dřevo. Mohlo by se zdát, že koupí mokrého dřeva ušetříte, ovšem spalování suchého dřeva je mnohem výhodnější. Při spalování mokrého dřeva klesá účinnost a zanáší se komín a spalinové cesty. Vyplatí se proto investovat do suchého dřeva. Oblíbenou volbou je bukové palivové dřevo, ovšem skvělé vlastnosti nabízí také dub, habr, jasan či měkké dřevo jako je lípa, osika či vrba.

V nabídce najdete různé možnosti, takže hravě vyberete to pravé pro své potřeby.

Předchozí článekGrafické studio: Profesionální služby nejen pro výrobu reklamy
Další článekStriptýz Brno: Užijte si žhavou podívanou