Test MullVAD VPN x FastestVPN: Která VPN vyhrála?

0
182

Kterou z těchto VPN vybrat: MullVad VPN, nebo je lepší dát přednost Fastest VPN? Poměřili jsme obě služby tváří v tvář, sečetli body a výsledek je 7,6/10 – 8,4/10.

Rychlost stahování a nahrávání MullVAD VPN versus FastestVPN, která je lepší?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje MullVAD VPN a FastestVPN.

První jmenované jsme naměřili rychlost stahování 190 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 352 Mb/s. Mullvad VPN se ukázala o 162 Mb/s pomalejší oproti Fastest VPN.

Upload MullVad VPN test naměřil 130 Mb/s. FastestVPN jsme naměřili rychlost 254 Mb/s, a tedy je o 124 Mb/s rychlejší.

U první VPN jsme naměřili průměrnou rychlost odezvy 11 ms. FastestVPN skript naměřil průměrných 220 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž MullVad VPN se ukázala o 209 ms horší.

Bodové ohodnocení MullVAD VPN – Fastest VPN zatím je 7 /10 – 8/10.

Dokáže Mullvad VPN odblokovat Netflix?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, MullVad VPN tuto celkem důležitou funkci zvládá. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, Fastest VPN zahraniční Netflix odblokovat má.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, Fastest VPN tuto funkci zahrnuje. Druhá z porovnávaných VPN funkci odblokování YouTube obsahuje.

Kvalitní VPN mají zahrnutu ochranu před únikem DNS, zvládají multi-hop připojení a Tor. Taková MullVad VPN nabízí ochranu před odhalením DNS a FastestVPN kupříkladu obsahuje white-listing.

V porovnání funkcí VPN je výsledek 10 /10 vs. 9/10.

Obstojí MullVAD VPN v šíři nabídky zemí?

Nízká nabídka VPN serverů může způsobit nízkou rychlost, Mullvad VPN udává 765 serverů. V seznamu Fastest VPN jsme našli 100 serverů. První z VPN ve srovnání tak udává o 665 víc .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u FastestVPN v okamžiku psaní článku byl 33. Druhá VPN nabízí 36, tedy o 3 víc. Zde tak vítězí .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Mullvad VPN zvládá 5. Fastest VPN dokáže současně připojit 10 zařízení. Všechny parametry najdete v článku srovnání VPN.

Jaké platformy podporuje MullVad VPN a jaké umí FastestVPN?

Mezi nejdůležitější parametry VPN patří podporovaná zařízení, MullVAD VPN zvládá zařízení se systémem Android a pokrývá přístroje iPhone. Druhá FastestVPN iPhone iOS ochrání, zařízení se systémem Android dokáže ochránit.

Vydávání informací o uživatelích se řídí jurisdikcí, kde má VPN svoje sídlo. MullVad VPN byla založena ve Švédsku. Provozovatel druhé VPN má kořeny na Kajmanských ostrovech.

Program MullVAD VPN není k dostání v českém jazyce, Fastest VPN česky taky neumí.

V souboji podporovaných platforem dosáhla MullVAD VPN výsledku 9/10, FastestVPN si vysloužila hodnocení 9/10.

Cenové srovnání MullVad VPN : Fastest VPN

FastestVPN si lze pořídit za 27 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit za 123 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 2 z 10, respektive 8 /10 pro tu druhou.

Předchozí článekPotřebujete vyměnit autosklo? Víme, kde v Brně vám nejlépe pomohou
Další článekNechce se vám čekat na svou Kiu? Kia Kladno vám nabídne skladovky, se kterými můžete odjet ještě dnes