Audi pracuje na menším e-tronu GT. Bude to nové TT?

0
235

Nový sportovní elektromobil by mohl v nabídce ingolstadtské značky nahradit legendární kupé TT. Dvoudveřovou karoserii už ale asi nedostane.

Kultovní Audi TT je tady s námi již od roku 1998. A přestože kariéru odstartovalo skandálem pro špatnou stabilitu v zatáčkách, nakonec přišly na svět tři generace. Ta poslední je už však jen stínem té první. Alespoň z pohledu prodejů. Zatímco v dobách největší slávy si toto kupé a roadster uměly v Evropě najít i více než 30 000 zákazníků, v posledních třech letech to není ani třetina. Loni padly registrace dokonce na hrozivých 5812 kusů. Už dříve se však spekulovalo, že z TT plánuje Audi vytvořit samostatnou značku, pod kterou by mohl vzniknout populárnější crossover nebo čtyřdveřové kupé.

No a teď to vypadá tak, že nové TT by mělo být elektrické. „Plánujeme přidat do naší nabídky několik emotivních aut, ale přímý nástupce TT by nebyl správným řešením. Spojit bateriový pohon s koncepcí TT není jednoduché,“ řekl Oliver Hoffman, technický ředitel Audi. A dodal, že místo toho si v Audi kladou otázku, co je pro ně emotivní auto. „S TT jsme veřejnost v roce 1998 opravdu překvapili. Když jsme spustili prodej, neexistovala po takovém autě žádná poptávka. A ono to zafungovalo. Teď chceme překvapit opět a tvrdě na tom pracujeme,“ vysvětlil Hoffman.

Z příštího TT, pokud se tak bude vůbec jmenovat, by tak mohla být menší verze současného elektrického Audi e-tron GT. S jeho drahou platformou však počítat nemůže. Spíše to vypadá tak, že využije osvědčené základy MEB, které již používá VW ID.3, ID.4, ID.5, Škoda Enyaq iV, Cupra Born, ale také Audi Q4 e-tron. Konečně, i současné TT je přes platformu MQB blízkým příbuzným Volkswagenu Golf a Audi A3. Výkon 220 kW, dodávaný dvojicí elektromotorů by malému praktickému kupé bohatě stačil. Čekat na další informace už asi dlouho nebudeme. Blíží se totiž 25. výročí legendárního TT a není pochyb, že v Ingolstadtu této příležitosti využijí.

Předchozí článekMercedes-AMG G63 Edition 55: Limitovaná edice je oslavou spolupráce
Další článek‚Rychlostní ráj‘ chce snížit maximálku v obci na 30 km/h