Penta koupila pozemky. Plánuje stavět byty či kanceláře

0
316

Penta Real Estate koupila začátkem letošního roku pozemky na jižním břehu Dunaje v Bratislavě. Jak informovala společnost v tiskové zprávě, prodávajícím je HB Reavis. „Součástí obchodu jsou pozemky v lokalitě mezi Starým mostem, mostem Apollo a Přístavním mostem. Obě strany se dohodly, že částka transakce nebude zveřejněna,“ uvedl developer. Akvizicí pozemků získala Penta pozemky o celkové výměře 85 tisíc metrů čtverečních, určených pro budoucí výstavbu.

Na pozemcích plánuje vybudovat projekt, který bude kombinací bydlení a kanceláří a který počítá s vybudováním kompletní občanské vybavenosti v dané lokalitě. Projekt je momentálně v procesu přípravy s předpokládaným začátkem stavebních prací v horizontu tří let.

„Tato transakce je součástí strategické expanze, v jejímž rámci chceme upevňovat naše dlouhodobé postavení významného developera na bratislavském realitním trhu. Území vnímáme jako velmi důležité pro rozvoj hlavního města s ambicí vytvořit protipól k byznysovému centru a vznikajícímu downtownu na druhém břehu Dunaje,“ konstatoval výkonný ředitel Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník.

Předchozí článekObětí finančních podvodů může být každý
Další článekFirmy dnes mají poslední možnost požádat o proplacení nákladů na povinné testování zaměstnanců