Plazmová řezačka: Praktické vybavení pro řezání neželezných kovů

0
331

Plazmové řezačky mají celou řadu výhod. Jedná se o stroj, který by ve vaší výbavě neměl chybět, pokud hledáte rychlé a spolehlivé řešení pro dělení materiálů, díky kterému navíc můžete ušetřit.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka funguje na principu řezání v úzkém stabilizovaném elektrickém oblouku. Ten je za pomoci hnacího plynu tlačen do materiálu a dochází k jeho tavení. Tyto stroje jsou rozdělovány na vzduchové a plynové řezačky. U plynových řezaček je používán dusík, argon či vodík a lze tak dosáhnout vyšší rychlosti řezání. Ovšem pokud se rozhodnete pro vzduchový plazmový řezací stroj, můžete tak snížit náklady, jelikož nebudete potřebovat žádné speciální plyny.

Výhody

Kromě možnosti snížit náklady díky používání vzduchových řezaček se můžete těšit i na řadu dalších výhod. Jde například o malé tepelné ovlivnění materiálů, a hlavně kvalitní a přesný řez. Plazmou lze rychle řezat tenké a středně tlusté materiály, oproti autogenu jde o mnohem rychlejší řešení. Použití je vhodné do 180 mm u suchého řezání a 120 mm u řezání pod vodou. Pokud potřebujete dělit poměrně tenké materiály, plasmový řezací stroj je mnohem lepší volbou než autogen.

Plasmová řezačka

Plasmová řezačka je spolehlivým strojem, který se však poměrně rychle opotřebuje. Je proto třeba počítat s tím, že budete měnit vnitřní díly hořáku. Vybírejte proto řezačku, pro kterou jsou díly snadno dostupné – elektrody, výstupní trysky, difuzor rozvodu vzduchu a další. Jde o spotřební materiál, kterého byste měli mít dostatečnou zásobu.

Při výběru plazmové řezačky se vyplatí investovat do kvalitního stroje od ověřeného výrobce. Získáte tak snadno dostupné náhradní díly, případně profesionální servis a zařízení, na které se můžete spolehnout při práci s různými materiály.

Předchozí článekAndělé z kamene
Další článekSyndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?